Балабан: Тиск на місцеве самоврядування виглядає маразматично

Ростислав Балабан назвав тиск на місцеве самоврядування маразматичним: «У «Слуг Народу» немає шансів перемогти місцеві еліти на виборах, тому вони задіюють технологічні речі. Обнулення місцевих бюджетів, щоб не дати змогу мерам нормально працювати, одна з них. Коли забирають гроші з будівництва аеропорту в Дніпрі, то це уже маразм. Це що, проект Філатова? Чи це загальнонаціональний проект?», –  каже політолог.

В ефірі ток-шоу «Голос народу» на телеканалі «112 Україна» Ростислав Балабан розповів одна з технологій, як влада намагається боротися з неугодними мерами, це відсторонення їх з посад.

Slider image

«Ми бачимо по місту Чернівці, де неугодних намагаються знімати, це дуже небезпечна річ. І мені позиція Філатова у цьому питанні симпатична. Якщо міська рада хоче зняти мера, то і сама рада має розпуститись і піти на перевибори, і навпаки, якщо мер хоче розпустити раду, сам теж іде на вибори. В політології це називається система стримування і противаг», – говорить Ростислав Балабан.

Він підкресли, що спроби не допустити місцеві еліти до виборів дуже небезпечні.

«У «Слуг Народу» в партії 500 чоловік. У них немає зв’язку з регіонами. Тому намагання не допустити регіональні еліти до виборів, це небезпечно. Не можуть бути місцеві депутати і голови міст  приписані в Києві. Місцеве самоврядування – це мають бути винятково місцеві люди», – каже політолог.

Ще один технологія боротьби з мерами – фінансовий тиск.

«Місцеве самоврядування має бути самодостатнім і забезпечене коштами. Під виглядом боротьби з коронавірусом у  місцевих громад  забрали кошти. Це і є тиск. Бо у місцевого самоврядування не залишається грошей на реалізацію їх функцій і повноважень. Більше того потім відбувся злочин. З цього фонду тільки 15% пішли на медичні заходи, все інше на рекламні акції з приводу великого будівництва», – говорить експерт.

Ростислав Балабан підкреслив, що обнулення місцевих бюджетів потрібно, щоб поставити місцеве самоврядування в залежність від центру.

«Місцеве самоврядування має бути самозабезпеченим, а не бути попрошайкою, як це останнім часом відбувається, щоб  лягати під центральну владу», – каже політолог.

Також центральна влада намагається протягнути юридичні важелі, аби мати вплив на місцеву владу.

«Всі розуміють, що слуги програють вибори, саме тому є цей законопроект про префектів, вони не просто будуть дивитися за законністю, а можуть, принаймні так хочуть слуги, відміняти місцеві рішення. Це до хорошого не приведе», – говорить Ростислав Балабан.

Він підкреслив, що центр повинен припинити сприймати місцеву владу як конкурента і вибудовувати партнерські стосунки з нею.

«Міцна держава, міцні державні інститути можуть бути при міцному місцевому самоврядуванні. Тому боротьба з місцевим самоврядуванням виглядає абсолютно маразматичною», – каже політолог.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам