Білявський: В Україні – проблема накопичених боргових зобов’язань за електроенергію та газ

Наразі в Україні є проблема накопичених боргових зобов’язань за електроенергію та газ. На цьому наголосив Максим Білявський, провідний експерт з енергетики Центру Разумкова, пише “Еспресо”.

Slider image

“На сьогодні ми маємо проблему накопичених боргових зобов’язань на ринку електроенергії, на ринку газу. Це може призвести в опалювальний сезон до банкрутування підприємств”, — сказав Білявський.

Разом з тим, за його словами, Україна готова до опалювального сезону, адже має достатньо ядерного палива, вугілля та природного газу.

“Але у нас є фінансова розбалансованість усіх сегментів. Вона характерна як для ринку електроенергії, так і для ринку газу. Тільки по сегменту відновлювальних джерел енергії, якщо не будуть врегульовані питання взаємовідносин і погашення заборгованості перед учасниками цього сегменту ринку, у нас заборгованість на кінець року буде складати більше 30 млрд грн”, — зазначив експерт.

Він висловив застереження, що такі борги призведуть до негативних наслідків.

“Безумовно, це впливатиме на темпи росту ВВП нашої держави, це впливатиме на вартість тих самих ресурсів, це впливатиме на стабільність енергосистеми загалом. І що найважливіше — це впливатиме на курс національної валюти”, — підкреслив Білявський.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам