Булавка: У білоруській ситуації Росія займає вичікувальну позицію, але є кілька «але»

Білоруська ситуація дуже добре показує позицію Росії, яка вичікувально спостерігає, та в будь-який момент може створити умови для загострення з метою досягнення своїх імперських цілей.

Slider image

Про це у себе в блозі написав Євген Булавка.

Він звертає увагу на те, що в контексті білоруської ситуації дуже цікавою є тональність російських пропагандистів.

«Рекордне зібрання противників Лукашенка у Мінську не викликало у них реакції, схожої в Україні. Навпаки – це скоріше дружелюбний тон. І щодо Лукашенка немає ярих нападків навіть на тлі затримання «вагнерівців». Складається враження, що Росія займає вичікувальну позицію, але є кілька «але», – пише експерт.

Булавка припускає, що нинішні білоруські опозиціонери підтримуються Москвою, але незрозумілою є роль групи російських найманців, яких затримали білоруські силовики.

«Але, і тут можна скласти пазли, якщо припустити, що Кремль одночасно грає і за чорних, і за білих, а загін професійних вбивць, що летів транзитом через Мінськ і чомусь вирішив затриматись, був потрібен для впливу на ситуацію залежно від її розгортання. Своєрідний джокер» – пише блогер.

Однак, Булавка вважає, що Росія, формально зберігаючи нейтралітет, підтримує обидві сторони.

«Росія завжди готова зіграти на загострення. Як і під час конфлікту навколо Нагорного Карабаху, як і під час агресії проти України, вона прагне головного – послаблення своїх сусідів, створення конфліктів, хаосу, дестабілізації» – зазначає він.

Булавка підкреслює, що ситуація в Білорусі не є лінійною, а багатогранною і стратегічно перевага у тих, хто прагне змін.

«Не була лінійною ситуація і в Україні у період з 2014 по 2019 роки. І саме спрощення її сприйняття, прагнення простих висновків і рішень і призвело до реваншу» – підсумовує блогер.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам