Голобуцький: Це вперше в історії місцевих виборів, коли провладна партія не має довіри на місцевому рівні

Це перші місцеві вибори з 2010, з 2015 років, які докорінно відрізняються від сьогоднішніх: партія влади не має перспектив виграти ці вибори. Ці вибори відрізняються як і законодавчо, так і підходом до них. Про це розповів політолог Олексій Голобуцький в ефірі програми «Акценти» на телеканалі Прямий.

Slider image

«Децентралізація дала можливість по-іншому дивитися на місцеві вибори і місцевій еліті, і виборцям, і взагалі всьому політичному класу українському. Вони стали набагато значущими для країни. І якщо порівнювати з 2010, де провладна партія вирішувала все на місцевому рівні, було три-чотири кандидати від однієї партії влади на вибори, то зараз провладна партія і одного не може знайти», – говорить Голобуцький.

У багатьох містах, за словами політолога, кандидати від інших партій мають чи не вдвічі більший рейтинг, ніж партія влади.

«Наприклад, у місті Дніпро – партія «Пропозиція», яка має 40 % в міськраду. І така ситуація майже у всіх населених пунктах. Такого раніше не було», – додає експерт.

На думку Голобуцького, результати місцевих виборів можуть бути дуже несподівані і різноманітні.

«Це вперше, коли провладна партія – «Слуга народу» стикнулась з проблемою: відсутність кадрів, вони просто не можуть їх знайти», – зазначає він.

За словами Олексія Голобуцького, ще ніколи в історії місцевих виборів не спостерігалась така тенденція, щоб всеукраїнські політичні сили, а особливо партія влади, мали все менше значення на місцевому рівні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам