Голобуцький: Зеленський хоче ускладнити процес голосування, бо все одно партія влади ці вибори програє вщент

Юридично нікчемна заява Зеленського про 5 питань «референдуму/опитування» одночасно з виборами/ «окремо незалежними волонтерами» – звичайний відволікаючий піар-маневр з невдалими потугами на оригінальність. Таку думку у своєму блозі висловив політолог Олексій Голобуцький.

Slider image

“Там одночасно намагались вирішити кілька завдань: збільшити явку молоді (якщо дійсно підтвердиться тема з ліґалайзом), відповідно, зменшити явку інших електоральних груп. Ускладнити процес голосування, бо все одно партія влади ці вибори програє вщент. Але цікавіші ініціаторам були, мабуть, все ж «постефекти» – використати тему «5 питань» вже після 25 жовтня для зміщення акцентів з розгромного програшу влади в регіонах. В усіх регіонах”, – пише експерт.

На його думку, юридична нікчемність заяви збиває все, бо не має за законом президент чітко прописаного права одноосібно призначати якісь «референдуми/ опитування». 

“У бюджеті не прописано фінансування такого дійства. А в законі – можливість подібного цілковито за приватні кошти як «приватної ініціативи». І тим більше нічого й близько такого немає в законі про вибори – щоб уможливити вчепити потягом до процесу обрання органів місцевої влади ще і якесь «опитування» чи «референдум» в будь-якому статусі”, – зазначає Голобуцький.

Тому, вважає політолог, результат буде приблизно такий же, як з ініціативою «спільного патрулювання» з катами й вбивцями: все тихо спустять на гальмах. 

“Всієї різниці: тут не знайшлось зайвого «в.о.Фокіна» чи «в.о.Кравчука» для озвучування дивної ініціативи, тому довелось ганьбитись особисто Зеленському. Але йому це однозначно байдуже – одним більше, одним менше…”, – додає Голобуцький.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам