Кредит МВФ треба вкладати у розвиток інфраструктури, а не проїдання, – Балабан

Кредит МВФ приніс би користь, якби, по-перше, при отриманні позики Україна домовилась би про зменшення сплати відсотків по боргах, а по-друге, якби гроші йшли на розвиток інфраструктури й економіки, а не проїдання.

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Slider image

Фото: Ростислав Балабан

За його словами, програму фінансування МВФ скоротили, бо не бачать перспектив в української влади.

«Нас не бачать в перспективі 5 років і тому схлопнулись до півтора року. Але півтора року це що? Місяців 6 переговори і рік standby. Це не нас посадили на голку, це ми попросили», – каже політолог.

За його словами, що Україна, як держава мала б в нинішніх умовах домовлятися про реструктуризацію боргу.

«Півтора мільярда – це величезна сума по відношенню до українських пенсій, але в масштабах економіки, економічної політики і так далі, це навіть не попіл, це просто піна, це ні про що. Якби ми мали власну позицію Президент, уряд, команда Зеленського, монобільшість, то вони б займалися б щонайменше зменшенням відсотків по сплаті боргів, все що зробив весь світ», – говорить Ростислав Балабан.

На його думку, користь від позичених коштів може бути лише тоді, коли вони вкладаються в економіку і потім приносять прибуток.

«Я слухаю прем’єр-міністра, слухаю депутатів, жодного слова, про те, що друзі, ми беремо цю позику і ми її вкладаємо, наприклад, в інфраструктуру, жодного разу за цю добу і попередню не було такої інформації.  Ви не можете придумати що будувати з інфраструктури, візьміть хоча б чернетки попереднього міністра інфраструктури Омеляна, у нього ж все розроблено, та хоч скажіть, що ви це придумали, але робіть», – говорить Ростислав Балабан.

Він наголосив, що зараз виходить, що позика береться заради позики і йде лише на «проїдання».

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення: https://t.me/ExpertS_2020

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам