Центр намагається взяти мерів на «гачки», – Рейтерович

Місцева влада краще справляється із протидією пандемії, ніж центральна. В Києві це розуміють й усвідомлюють, що втрачають рейтинги перед виборами, тому намагаються кримінальними справами проти мерів посадити їх на гачки.

Slider image

Про це заявив в ефірі телеканалу «Прямий» керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

«Місцеві органи влади постійно зверталися до уряду, що в регіонах ситуація відрізняється, причому відрізняється суттєво, скажімо, з тими ж ринками. Є дуже багато мерів, які виступають за їх відкриття. Вони кажуть: ʺУ вас понад тисячу людей занедужали на коронавірус, а, наприклад, у Дніпрі, Харкові, Львові кількість хворих набагато менша. Відповідно, ми готові контролювати і відкривати ринки. Дайте нам таку можливістьʺ», – говорить Рейтерович.

За його словами, центральна влада зайняла дивну позицію: органам місцевої влади йти на поступки і делегувати їм частину повноважень не хоче, і при цьому брати на себе відповідальність теж не бажає.

«Ми в Центрі проаналізували, проти кого зараз порушують кримінальні справи — і бачимо, що в цьому питанні лідирують мери. Міським головам кажуть: ʺВикручуйтесь саміʺ. І вони починають щось робити, а проти них масово, починаючи з Києва і закінчуючи Конотопом, Львовом, Дніпром та Одесою, відкривають кримінальні провадження за те, що вони роблять те, що повинні робити», — говорить політолог.

Він наголосив, що мери зараз опинились у патовій ситуації.

«З одного боку, вони рятують людей, і центральна влада офіційно визнає і говорить у інтерв’ю, що місцеве самоврядування ліпше справляється з епідемією, ніж центр. І при цьому їх зроблять у майбутньому ще й винними», — зазначає експерт.

За його словами, таку дивну поведінку центральної влади можна пояснити лише тим, що вона вже почала підготовку до місцевих виборів, які відбудуться восени.

«З політичної точки зору я розумію, чому так відбувається, бо це іде підготовка до місцевих виборів. ʺМи зараз усіх мерів візьмемо на гачки, а потім, коли будуть вибори, будемо розказувати, що вони корупціонери і так даліʺ. Я не виключаю, що таким чином усе обурення громадян будуть куди виводити, — а куди каналізувати? Також на місця, що це не ми винні, а винні ті, кого ви обрали, хто керує вашими містами», — каже Рейтерович.

Утім, ну думку політолога, така політика завідомо програшна для центральної влади.

«Я більш ніж переконаний, що насправді ця ситуація закінчиться погано для центральної влади, бо все ж таки люди на місцях чудово знають, кого обрали, вони бачать, як працюють мери. Рівень довіри до місцевої влади набагато вищий, ніж до центральної. І якщо уряд не схаменеться і не зрозуміє, що все треба робити комплексно, ухвалювати адекватні рішення та легалізувати те, що і так є, для нього це може закінчитись плачевно», — стверджує Ігор Рейтерович.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам