Кушнірук: Має бути знижений податковий тиск на економіку

Новий рік може ознаменуватися для представників бізнесу нової податкової політикою. Так, для зменшення дефіциту бюджету влада може піти на введення нових зборів. Проте експерт Борис Кушнірук вважає, що потрібно знизити тиск податків на бізнес і населення в цілому, пише Comments.ua.

Slider image

“Не очікую, що можуть ввести якісь нові податки. Швидше за ті чи інші змінять — або в частині адміністрування, або в частині ставок. Як, наприклад, знизили у 2020 році ставки ПДВ на окремі види агарної продукції”, — прогнозує економічний і політичний експерт Борис Кушнірук.

Він звертає увагу, що все пов’язано з бюджетом і монетарною політикою НБУ. З точки зору Бориса Кушнірука, ця політика повинна базуватися на скороченні податків, відповідно — фіскального тиску на економіку.

“Потрібно знизити тиск податків на бізнес і населення в цілому. Це стимулює ділову активність, дозволить збільшити надходження до бюджету, — вважає експерт. — Точно потрібно зняти повністю або суттєво зменшити податкові ставки на ввезені в Україну сировину і напівфабрикати. Щоб було вигідно завозити сюди їх і виготовляти у нас продукцію з доданою вартістю. Також слід затвердити відстрочку сплати ПДВ від 90 днів до 2 років (в залежності від складності виробництва) все на ті ж сировину і напівфабрикати. Але це повинно стосуватися не посередників, а тільки підприємств, які займаються власне переробкою, створенням кінцевої продукції”.

Борис Кушнірук вважає важливим в рамках зниження податкового тиску на економіку — зменшити для малого і частини середнього бізнесу ставку ЄСВ з 22% до 10% і сплачувати лише з мінімальної зарплати. Мета — стимулювати переробку продукції, виводити діяльність з тіні, створювати нові робочі місця.

“Більш того — якщо знизити в цьому секторі податковий тиск, то малий і середній бізнес, нарешті, зможуть отримати кредити в банках. Тому що почнуть демонструвати легальну зайнятість, легальну діяльність, — пояснює експерт. — Слід також знизити темпи зростання акцизів на тютюнові та алкогольні вироби, тому що через їх постійного підняття у нас страшними темпами зростає тіньовий ринок — контрабандної та контрафактної продукції”.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам