Місцеве самоврядування прагне підсилити свої позиції в переговорах з центральною владою, – Якубін

Партія місцевого самоврядування визріла через низку причин і має кілька цілей. З однієї сторони вона задумувалась, як противага намірам центральної влади партизувати місцеві вибори. До того ж, карантин проявив конфлікт між центром і регіонами, і місцеве самоврядування прагне підсилити свої позиції в переговорах з центральною владою. З іншої сторони,   ця партія кидає виклик «Слузі  Народу», яка як центристська партія ітиме на вибори з гаслами централізації. А для мерів важливо не тільки переобратися, але і сформувати більшість чи коаліційну більшість в місцевих радах. Про це повідомив політолог Олексій Якубін.

«Це спроба створити новий політичний проект в контексті певної напруженості, яка є між центром і місцевим самоврядуванням. У  того ж Філатова складні стосунки з центральною владою, конфлікти  виникали і навколо будівництва мосту «побудуєш – не побудуєш», і навколо метро зараз продовжуються з обладміністрацією.  Але найбільше напруження  між мерами і центром проявилось на фоні так званої коронакризи, коли відбувались різні обміни «сигналами». – розповів Олексій Якубін в ефірі «АпострофTV».

Slider image

Олексій Якубін в ефірі “Апостроф TV”

За словами політолога, з однієї сторони створення такої партії – це бажання частини представників регіонів підсилити власні позиції в переговорах з центральною владою.

«Кожен мер  тепер може сказати, що не просто від себе веде переговори, а від політичної сили, яка має вагу в низці регіонів», – каже політолог.

Він нагадав, що в публічному просторі розмови поро створення подібної партії почались, коли «слуги народу» заговорили про так звану «партизацію» виборів – підвищення прохідного бар’єру та необхідність представництва в 2/3 регіонів.

«Це розглядалось як противага, подібним ініціативам. Потім президент сказав, що цього не буде. Але частина міських голів подумали, а чому б не протестувати на місцевих виборах такий проект», – говорить політолог.

На думку політолога, новостворена партія складатиме  конкуренцію якраз для «Слуг народу».

«Партія однопартійної більшості тільки вибудовує свої структури. Це багато в чому нова партія, але центристського типу, вона і на місцеві вибори ітиме з гаслами централізації, реформізму, але не радикальності. І партія місцевого самоврядування кидатиме їм виклик», – говорить експерт.

Політолог підкреслив, що для міських голів важливо не просто переобратися, але щоб ефективно працювати треба мати підтримку в місцевих радах.

«Боротьба ж іде не лише за те, щоб перемогти на мерських виборах, боротьба іде і за те, хто буде мати більшість у місцевих радах і формуватиме коаліцію, це не менш важливо. Мери без опори на власну більшість чи коаліційну більшість багато в чому обмежені у своїх можливостях. Це кілька рівневе питання», – вважає політолог.

Він зауважив, що на цих виборах боротьба іде не лише між президентською партією і чинними мерами, але і в середині самих «слуг».

«Ми бачимо боротьбу і всередині монобільшості, хто буде іти від цієї політичної сили. Це стосується Києва, де Микола Тищенко очолив місцеву організацію «Слуги народу» і де попереду ще буде праймеріз. Це стосується Дніпра, де «Слуга Народу» бореться не лише з Філатовим, який має своє електоральне ядро, але і в самій «Слузі  Народу» іде боротьба. Висловив своє бажання балотуватись нардеп Бужанський, якого пов’язують з крилом Коломойського і Нестеренко, який теж має наміри балотуватись», – говорить політолог.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам