Несходовський: Вільна економічна зона на Донбасі може стати схемою для відмивання грошей

Особлива економічна зона на підконтрольній Україні території на сході країни може стати схемою для відмивання грошей та несплати податків. Про це у коментарі «Слово і діло» зауважив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Slider image

«Це буде схема з відмивання коштів. Спеціальна економічна зона означає спеціальний порядок в’їзду, виїзду автомобілів як вантажних, так і легкових, питання бізнесу, питання оподаткування. Тобто в такому разі економічна зона – це схеми з відмивання коштів», – сказав Несходовський.

Експерт уточнив, що іноземні інвестиції, як кажуть у Кабміні, неможливі.

Він додав, що іноземні інвестиції в регіон можуть бути залучені тільки після розв’язання політичних та безпекових питань.

«Така ідея є неправильною та призведе до негативного результату. У 2016 році за підтримки Європейського Союзу було багато чого створено: і дороги, і допомога бізнесу, і робочі місця. Ніхто з інвесторів туди (до економічної зони на Донбасі – ред.) не прийде. Там потрібна допомога, щоб підтримати Україну, але українська сторона не завжди ефективно використовує таку допомогу. Подібні ідеї потрібно реалізовувати тільки тоді, коли будуть розв’язані політичні питання та не буде військової загрози. Наразі це мертвонароджена ідея і її можуть підтримати ті, хто зацікавлений у відмиванні коштів», – зазначив Несходовський.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам