Новак: Для збільшення довіри до гривні вона повинна бути стабільною

42% українців вважають долар США найвигіднішим і безпечним варіантом зберігання заощаджень. Надають перевагу євро 21%. Тримати заощадження у гривні хочуть 6% опитаних, йдеться у результатах дослідження Research & Branding Group. Низький рівень довіри до національної валюти в Україні пояснюється 3 причинами. Про це розповів економіст Андрій Новак, повідомляє Газета.Юа.

Slider image

“Гривня за 20 років в обігу знецінилась з курсу 1,6 грн/$ до сьогоднішніх понад 28 грн. Для грошей це велика девальвація за такий короткий період. 2-га причина – у нас були досить високі темпи інфляції. Разом із девальвацією це робило рівень споживання і життя українців низьким. 3-тя – після останнього банкопаду, під час якого ліквідували половину банківської системи України, сотні тисяч українців втратили свої вклади. Вони переважно були саме гривневими”, – пояснює експерт.

Економіст зазначив, що висока довіра до долара пояснюється його стабільним курсом: ця валюта підкріплена найпотужнішою економікою світу – США. Логічно, зауважив він, що до нього довіра є найвищою не тільки в Україні.

“У перші роки незалежності до нас хлинула американська валюта. З початку 1990-х почалася і триває доларизація внутрішнього ринку, на якому всі крупні та середні операції ми проводимо у цій валюті. Купуємо автомобілі, нерухомість, земельні ділянки та інші дорогі товари, – каже Новак. – Для збільшення довіри до гривні вона повинна хоча б кілька років мати стабільний курс. Темпи інфляції мають бути низькими. Потрібно, щоб не повторилась банківська історія. При цьому має зростати українська економіка, покращуватися рівень життя українців”

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам