Новак: У слабкій економіці високих соціальних стандартів не буде

Понад чверть українців перебуває за межею бідності, за даними моніторингу офісу омбудсмена України. Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць, мінімальна заробітна плата – 176 доларів. Це дуже мало, такий дохід не в змозі забезпечити життєві потреби людини, розповів у коментарі Gazeta.ua економіст, політолог Андрій Новак.

Slider image

“Є міжнародна класифікація ООН про межу бідності і сьогодні це рівень доходів людини менше $5 на день. Тобто, $150 на місяць. При діючому курсі в Україні це 4200 грн.”, – каже експерт.

Новак зауважив, що пенсіонерів в Україні 27% і переважна більшість із них отримують пенсію, нижчу 4200 грн.

“Плюс непрацюючі. Плюс ті, хто працюють на реально мінімальну зарплату. Тож у цілому можна сказати, що не менше третини населення України знаходиться нижче межі бідності за міжнародною класифікацією ООН”, – підкреслив економіст.

Негативно відбилася на заможності українців і пандемія з пов’язаними карантинними обмеженнями. Багатьох звільнили або відправили в неоплачувані відпустки. Немало бізнесів підприємцям довелося згорнути або закрити.

“Фінансова подушка у більшості українців відсутня. Тому можна говорити, що українці зараз мають набагато важчий фінансовий стан, ніж до карантину. Чим довше він триватиме і будуть обмеження, пов’язані з коронавірусом, тим більше українців опиняться за межею бідності”, – сказав Новак.

І підкреслив, що єдиний варіант підвищення рівня життя – покращення стану економіки. Це дасть можливість поступово піднімати соціальні стандарти. Адже тільки з економічного росту в країні з’явиться можливість підвищення соціальних платежів – ппенсій та усіх видів допомоги. І навпаки, у слабкій економіці високих соціальних стандартів не буде.

“Ріст економіки можливий, коли зростає кількість платників податків, вони збільшують свої податкові платежі, зростає кількість робочих місць – для цього потрібен розвиток виробництва. Він може відбуватися або через інвестиції, або через державні програми розвитку, або через масштабне кредитування під низькі відсотки, яке дозволить створювати нове виробництво або розвивати існуюче”, – розповів економіст.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам