Посилення карантину потрібно, щоб зберегти рейтинг «зеленої» команди, – Балабан

Якщо карантин продовжуватимуть – навряд чи це буде пов’язано зі збільшенням кількості хворих. По-перше, не дається статистика, де саме люди заражаються вірусом і які обмеження дійсно працюють. По-друге, профілактичні засоби для боротьби з вірусом закуповують самі люди та бізнес, а  ефективності створення Фонду боротьби з коронавірусом ми не побачили. Якщо обмеження знову посилять – це буде пов’язано з намаганням «зеленої» команди тримати людей у страхові і так утримувати рейтинг. Про це повідомив політолог Ростислав Балабан.

«Інформація про зростання кількості хворих на коронавірус мало про що говорить. Треба було б давати статистику, де вони захворіли – в нічному клубі, на заводі чи де? Але цієї інформації немає. А вона потрібна, щоб розуміти працює  карантин чи ні», – розповів Ростислав Балабан в ефірі телеканалу «Прямий».

Slider image

Політолог переконаний, що Фонд для боротьби з коронавірусом, який створили під час карантину, використовувався не за призначенням.

«Цікаво дізнатися  інформацю, як витрачалися кошти з Фонду боротьби з коронавірусом. Де роздавалися маски людям? Де тести? Де  видавали безкоштовно дезінфектори? Чи вони продаються і перепродаються?», – каже Ростислав Балабан.

На його думку, боротьба з коронавірусом перетворилася для центральної влади на комерцію і бізнес.

«Всі дезінфектори закуповуються за власні кошти, Коли ми заходимо в студію ми витираємо ручки, бо телеканал забезпечив дезінфектор. В магазинах, кафе також вони куплені за кошти бізнесу. А з Фонду де дезінфектори? У мене знайомі медики розповідають, що  лікарні теж закуповують власним коштом», – говорить політолог.

Він підкреслив, що кошти на все те, що так і не було зроблено, забрали з місцевих бюджетів нагору, а в муніципалітетах зараз ще й обшуки проводять.

«Мільйони гривень, якщо не мільярди забрані з бюджетів місцевого самоврядування, у мерів, яких сьогодні обшуковують. Не думаю, що це пов’язано з боротьбою з коронавірусом, або обшуки в муніципалітетах якось допомагають долати  хворобу», – каже експерт.

За його словами, якщо карантин знову посилять, це буде пов’язано з намаганням влади утримати рейтинги.

«Посилення карантину пов’язано з намаганням зберегти рейтинг «зеленої» команди. Соціологія показала, що при карантині рейтинг тримався.  Чому? Бо люди налякані. Люди критикують, коли у них все добре, коли ростуть зарплати, коли рівень життя стає кращим, коли вони стають більш вільними, а коли страшно – сидять тихо», – говорить Ростислав Балабан.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам