Рейтерович: в українських заробітчан є шанс добитись кращих умов від Польщі

Ігор Рейтерович заявив, що на тлі пандемії ситуація для трудових мігрантів може лише покращитися. «Зараз в їхніх руках – домогтися кращих умов під час поїздок на заробітки. Питання наших заробітчан, їхній захист, також може бути одним з пріоритетів, як України, так і Польщі, адже вона також потребує наших робочих рук. Тобто вони шукатимуть якісь нові механізми для цього, а ми, відповідно, повинні отримати певну вигоду як в контексті захисту наших громадян, так і в контексті певного економічного зиску», – вважає політолог.

У коментарі Фактам ICTV політолог Ігор Рейтерович заявив, що найближчим часом відносини України і Польщі залишатимуться стабільними, з невеликими зрушеннями у вирішенні окремих питань.

Slider image

«В найближчій перспективі кардинальних змін у відносинах України та Польщі не відбудеться. Ту політику, яку Дуда проводив до цього, продовжать. У нас відносини будуть достатньо оптимістичними, адже кроки до вирішення тих спірних питань, які виникали між країнами, вже зробили. Також те, що безумовно позитивно впливатиме на наші відносини це те, що Польща станом на сьогодні є основним стратегічним союзником США у Європі, як у військово-промисловій, так і в економічній сферах», – вважає політолог.

За словами політолога, питання заробітчан залишатиметься актуальним у часи пандемії як для України, яка почала звертати на них більшу увагу, так і для Польщі, яка багато в чому від них залежить. І на цьому тлі ситуація для трудових мігрантів може лише покращитися. Зараз в їхніх руках – домогтися кращих умов під час поїздок на заробітки.

«Умови для заробітчан повинні стати кращими. Наша влада все ж почала про них думати і Польща зацікавлена в українських заробітчанах навіть більше, ніж раніше. Це шанс отримати кращі умови: кращу заробітну платню, кращий соціальний захист,», – говорить Ігор Рейтерович.

На його думку, не залишаться без уваги й історичні питання, в яких Україна і Польща далеко не завжди погоджувалися. У 2018 році проблемою стало ухвалення Сеймом проекту закону про Інститут національної пам’яті Польщі. Однак це не означає, що Україна має йти на поступки Польщі у відповідних питаннях. Рейтерович вважає, що нам необхідно відстоювати свою позицію.

«Нас можуть роз’єднувати питання історичного плану, але тут потрібно максимально прибирати політику. Історією повинні займатися історики. Потрібно відпрацювати свою позицію, попередньо про неї заявляли, коли була зустріч між українським і польським президентом. Мені здається, що цієї лінії і потрібно слідувати. Говорити про те, що ми готові обговорювати всі суперечливі питання, але не робити це через призму сучасних політичних відносин, а говорити в історичному, гуманітарному контексті і приходити до спільної думки», – говорить політолог.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам