Рейтерович: Масова скупка голосів у Дніпрі опонентом чинного мера може призвести до викривлення результатів

Безпрецендетно низька явка на місцевих виборах стала тим фактором, який вкрай негативно вплинув на перебіг виборів в окремих містах. З одного боку, низька явка зіграла в плюс деяким політичним силам, з другого боку, дозволила “вкрасти” перемогу у кандидатів, які лідирували, що призвело до другого туру. Про це заявив політолог Ігор Рейтерович під час пресконференції в УНІАН на тему “Перспективи взаємовідносин центральної та місцевої влади після виборів”.

Slider image

“У Києві низька явка зіграла в плюс, і довгий підрахунок голосів — це дозволило перемогти Кличку у першому турі. А, наприклад, у Дніпрі у мера перемогу в першому турі вкрали, адже за результатами всіх екзит-полів він набрав більше, потім почалося затягування підрахунку голосів…”, – говорить Рейтерович.

Політолог впевнений, через підігравання ТВК опоненту чинного міського голови, вибори затягнулися до другого туру.

“У даній ситуації ЦВК самоусунулась, а ТВК, де місця були розпродані деякими парламентськими політичними силами за франшизою, більше підігравала конкурентам діючого міського голови. В результаті у Філатова 2% голосів зникли, а у Краснова з’явилися 2%. Через це на сьогодні маємо другий тур”, – пояснює експерт.

Рейтерович вважає, що низька явка може дати поштовх для маніпуляцій та фальсифікацій у другому турі цієї неділі як у Дніпрі, так і у Миколаєві.

“Різні громадські організації останніми днями заявляють про масову скупку голосів через месенджери, переважно у студентів, у молоді. Звичайно це робить не діючий міський голова. Це робота безпосередньо його конкурента — Краснова. Ціна перемоги може бути в 10-15 тисяч голосів, оскільки явка низька, а купити ці пару десятків голосів не є для нього великою проблемою”, – зазначає політолог.

Рейтерович наголошує, що ця проблема може викривити результати волевиявлення громадян.

“Але я переконаний, що громадяни міста-мільйонника Дніпра прийдуть на вибори і покажуть, що у нас вибори чесні, а ті сітки, які використовує кандидат з кримінальним минулим, не спрацюють”, – заявив Рейтерович. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам