Рейтерович: Прихід великої політики на місця — загроза цих виборів

Ігор Рейтерович в ефірі телеканалу “АпострофTV” зазначив, що зниження рівня партизації в масштабах країни є достатньо показовим, тому що запровадження імперативного мандату дозволить великим партіям впливати з центральних офісів на місцеву політику.

Slider image

 “З одного боку смішно, а з іншого страшно. Тому що дійсно запровадження цього, в тому числі імперативного мандату, дозволить за великим рахунком цим партіям впливати, наприклад, з Києва безпосередньо на  якусь місцеву політику і прихід великої політики на місця — це, в принципі, та загроза, яку ми можемо отримати за результатами цих місцевих  виборів”, – каже Ігор Рейтерович.

Втім, на думку політолога, ця ініціатива, призвела і до окремих позитивних тенденцій.

“Все ж таки партизація змушує, в тому числі, і місцеві еліти якось об’єднуватися. Ми бачимо створення партії місцевого самоврядування «Пропозиція», яка відстоюватиме  інтереси громад, які вони представляють”, – каже політолог.

За словами політолога, об’єднання місцевих еліт зменшить кількість “парашутистів”, людей, які живуть в одному місті, а балотуються  в інше місто.

“Наприклад, в Києві маємо історію, що “слуги” висувають на мера людину, яка не є киянкою, вона працювала і походить взагалі з іншого регіону, а тепер буде змагатися за посаду міського голови Києва. Але, все ж таки, в цілому, таких явищ зараз буде менше”, – каже Ігор Рейтерович.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам