Рейтерович: за 5-бальною шкалою «карантинна» сесія парламенту пройшла на трійку з мінусом

Ігор Рейтерович заявив, що «карантинна» сесія остаточно поставила крапку в монолітності так званої «монобільшості»: «Я цю сесію назвав би контроверсійною або дуже неоднозначною. З одного боку, ми бачимо за опитуваннями, що рівень довіри до парламенту невпинно знижується уже кілька місяців. З іншого боку, усі ключові голосування перетворюються на ситуативні – за допомогою інших фракцій. І це не може не турбувати в контексті подальшої роботи Верховної Ради», – говорить політолог

Ігор Рейтерович виділив три основні закони, які були розглянуті, два ухвалено, один – в процесі, а саме: закон про землю, про референдум і про гральний бізнес.

«Крім цього, я би додав іще достатньо цікаві відносини 3-ї сесії Ради з Кабміном. Тому що таке пряме неголосування за програму – це, по суті, перекладання провини за майбутні провали на уряд», – розповів Ігор Рейтерович в коментарі для «Укрінформ».

Slider image

На його думку, в такий спосіб депутати убезпечили себе від посиленої критики.

«Дуже багато провалів, які були – можуть у перспективі списати безпосередньо на Кабмін, який, по-перше, не в повному складі, по-друге, без імунітету, по-третє, без програми. І в будь-який час його можна притягнути до відповідальності», –  каже Ігор Рейтерович.

За його словами, іще один момент, який добре характеризує цю сесію – вона відбулася під час епідемії.

«Парламентарі, звісно, багато чого робили, аби з цим боротися. Вони збиралися, голосували. Інколи все це діло відбувалося з боями, як ото під час змін до бюджету відносно виділення додаткових коштів тощо. Однак давайте не будемо забувати, що саме народні депутати, зокрема фракція «Слуг народу», не побоюсь цього слова, обікрали місцеве самоврядування», – говорить політолог.

Він підкреслив, що з місцевих бюджетів викачали всі гроші,  а на місцеве самоврядування переклали відповідальність за протидію коронавірусу.

«У місцевої влади дуже мало коштів залишилося для оперативного реагування на стихійні лиха, як наприклад паводки в Закарпатті та лісові пожежі в Луганській області. А тому вони змушені звертатися до центральної влади по допомогу. Відтак за 5-бальною шкалою ставлю цій сесії ВРУ трійку з мінусом», – каже політолог.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам