Решмеділова: Кандидати-клони — найпоширеніша брудна технологія перед виборами

Будь-які вибори характеризуються використанням брудних технологій, і місцеві вибори тому не виключення. Найбільш поширеною брудною технологією наразі є “клони”. Про це на телеканалі 112.Україна розповіла політолог Олександра Решмеділова.

Slider image

“Дивилась заяву діючого мера Умані, де він говорить, що треба дивитися не тільки на прізвище, імя, по-батькові кандидата, але і політичну силу, від якої він іде. Наприклад, Цебрій іде від “Пропозиції”, – пояснює політолог.

За словами Решмеділової, можна скільки завгодно зробити клонів, але тотожними вони повністю не будуть.

“Є дата народження, яку можна прослідкувати, ПІБ, але давайте дивитись на це реально: наскільки виборець знає про свого кандидата, якщо він його палкий шанувальник і прихильник і готовий голосувати стовідсотково за свого кандидита, щоб він знав про нього всі відомості”, – говорить вона.

Політолог зазначає, що зараз прослідковується тенденція до зменшення інформації про кандидатів.

“Треба шукати можливості інформування свого виборця. Тут єдина боротьба — це роз’яснювальна робота, тому що зараз заборонити реєструвати клонів відповідно до законодавства неможливо”, – каже експерт.

Решмеділова впевнена, що застосування “клонів” використовують у двох випадках: або змінити конфігурацію другого туру якщо говоримо про вибори мерів, або не допустити кандидата-фаворита у першому турі.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам