Сіденко: Збільшення прожиткового мінімуму – політичний жест перед місцевими виборами

Анонсоване Мінсоцполітики збільшення прожиткового мінімуму та щомісячні виплати пенсіонерам, старшим за 80 років, має політичну природу напередодні місцевих виборів. Про це в коментарі «Слово і діло» розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко.

Slider image

«Збільшення прожиткового мінімуму не збільшить суттєво доходи громадян. Це звичайний політичний жест, щоб вплинути на виборця», – зазначає він.

Експерт зауважив, що після виборів, ймовірно, економічна ситуація буде штучно вирівняна за допомогою інфляційних процесів.

«Важко сказати, чи є на це гроші в бюджеті, бо в нас очікується суттєве зниження виробництва, падіння ВВП, а це означає, що і доходи до державного бюджету теж знизяться. Якщо певні кола населення готові тимчасові відмовитися від частини доходів, то – можливо. Але як на мене, тут закладений розрахунок, щоб пришвидшити рівень інфляції, яка потім це скоригує, але це буде вже після виборів», – говорить експерт.

На його думку, тут більше політики, ніж економічного компоненту.

«Крім того, це не впливає на загальний висновок, що в нас ненормально розподілені доходи і що наш прожитковий мінімум не відповідає тій вартості життя, яка існує в країні. Ми повинні розглядати цю проблему в контексті загального співвідношення витрат в умовах, коли невелика частина населення має великі статки та доходи», – пояснив Володимир Сіденко.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам