Слуги народу пояснили причини конфлікту центральної влади з мерами

Частина мерів на президентських виборах підтримувала інших кандидатів і це залишило психологічний осад і накладає  відбиток на комунікацію центру з місцевим самоврядуванням. Коли команда президента обіцяла «зшити» країну мова йшла не про співпрацю різних гілок влади, а про критику «старих політиків». Так «слуги народу» пояснили своє бачення причин  сьогоднішніх конфліктів між центральною владою і місцевим самоврядуванням  в ефірі ток-шоу «Епіцентр» на телеканалі NewsOne.

Під час програми експерти звернули увагу на те, що за рік президентства Зеленського протистояння в середині країни лише посилились.

«Під час президентської кампанії і одразу після обрання президент говорив, що його головне завдання «зшити» країну. Пройшов рік і  ситуація не те, що  не покращилася, вона за великим рахунком погіршилася, тому, що дуже багато заяв від керівництва партії «слуга народу»  по суті штовхають президента на конфлікт з мерами, які на сьогоднішній день були обрані людьми і представляють Україну у всьому її багатоманітні. І президент до речі, змушений потім публічно спростовувати багато заяв, які бувають під час інтерв’ю в контексті внесення змін до виборчого законодавства», – зазначив керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

Slider image

Він навів приклад низки конфліктів центральної влади з місцевою в контексті згортання децентралізації, неузгодженості з місцевим самоврядування заходів боротьби з пандемією та забирання коштів з місцевих бюджетів.

«Конфліктних ситуацій було безліч, починаючи з кадрових змін у Києві і закінчуючи Дніпром і Харковом, коли мери звичайно в першу чергу під час карантину казали, що з ними не узгоджують заходів, децентралізація зупинена, місцеві бюджети спустошені і центральна влада забирає ці гроші і того, що вони мали ще кілька років тому, станом на сьогодні, немає. Чому так відбувається і чому ефективна співпраця між центральною владою і місцевим самоврядуванням так до сьогоднішнього дня і не була налагоджена, і ми часто спостерігаємо такі бойові дії – війну між мерами і центральною владою?», – запитав Ігор Рейтерович.

 «Коли наша команда казала, що країну треба «зшити» ми критикували політиків старої генерації»

«Коли наша команда говорила, що країну треба «зшити», то ми фактично критикували політиків старої генерації, які спекулювали на тому, що країну розрізнює – на мові, на історії, на тому, хто там в які імперії входив і хто на чиєму боці воював. Наша команда намагається не робити різких заяв якраз для того, щоб людям зробити вибір. Ми не дивимося назад, ми не приділяємо цьому весь свій час, ми намагаємось дивитися в майбутнє «зшивати» нашу країну, що може об’єднувати, і що може давати ріст», – відповіла народний депутат України від «Слуги народу» Галина Янченко.

Slider image

За словами Галини Янченко, конфлікт з мерами відбувається через наближення місцевих виборів.

«Якщо ж говорити про мерів і про регіони, за моєю інформацією і з Офісу Президента і Кабінету Міністрів проводять чи не щоденні селектори якраз по ситуації з карантином, регіони на зв’язку. Однак скоро вибори місцеві, а це насправді означає, що це хороше поле і в принципі можна зрозуміти місцевих політиків, мерів, їм хочеться заробити певні політичні бали, бали заробляються на критиці, тому тут все логічно, ясно», – говорить Галина Янченко.

«Наша найбільша помилка, що ми не пішли на дострокові місцеві вибори»

Народний депутат Євгеній Шевченко визнав, що нерозуміння між різними гілками влади дійсно присутнє і що його причини в тому, що центральна і місцева влада були обрані у різний час.

«Це дуже складне  і  неоднозначне питання. Якщо взяти приклад Запоріжжя або Черкас,  різні ситуації, але дуже схожі, дійсно є якась дискомунікація, нерозуміння однієї частини влади іншої, хоча ті й ті обрані людьми просто в різний час», – зазначив Євгеній Шевченко.

Slider image

На його думку, головна помилка «Слуги народу» в тому, що вони не розпустили достроково органів місцевого самоуправління.

«Я думаю, що головна помилка була в тому, що потрібно було все таки нам піти на дострокові вибори місцеві, чого ми не зробили, на жаль. Я думаю що була б ситуація трохи інша. Я не кажу про те, що деякі мери були б переобрані, можливо вони і залишилися б, але це вже була б інша ситуація, інша комунікація», – каже народний депутат.

Також він відмітив те, що деякі мери на президентських виборах підтримували інших кандидатів, що і залишило психологічний осад.

«Раніше мери  взагалі були не політичними. І ця політична ситуація, яка прийшла, вона накладає свій відбиток через те, що на виборах президента деякі мери підтримали інших президентів, інші політичні сили, і деякий чисто психологічний, людський осад у нас залишився. Але ж ви знаєте, що в містах мільйонниках стоять «сотки» і кожен мер може набрати президента, наскільки я знаю, ніхто цим зв’язком не користується», – зазначив Євгеній Шевченко.

«Якщо керівник починає вважати себе наймудрішим він зазнає поразки»

 «Найбільше конфліктів – це напевно Київ, Харків, Дніпро і Черкаси. На моє переконання будь-який керівник, не важливо якого рівня, якщо починає вважати себе наймудрішим і найсильнішим, згодом зазнає поразки або в реальності своєї влади, або в очах своїх виборців», – зазначив народний депутат від «Слуги Народу» Юрій Камельчук.

Slider image

На його думку,  керівники міст мають бути не політиками, а шукати способи, як знайти підтримку центральної влади.

«У мене теж є ще одне таке переконання, що керівник будь-якого міста, як не крути, він менше має бути політиком, а більше зосередитися на комфорті своїх містян, громадян, чи це об’єднана територіальна громада, не важливо, так і йому треба шукати яким чином центральна влада може його підсилити», – зазначив народний депутат.

Варто відмітити, що жоден з народних обранців не пояснив у своїх відповідях, чому центральна влада забирає кошти з місцевих бюджетів і позбавляє місцевого самоврядування можливості займатися комфортом містян та вирішувати проблеми своїх міст.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення: https://t.me/ExpertS_2020

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам