Волинець: Українці не були готові до відкриття європейського енергетичного ринку

Побутові споживачі не були готові до відкриття енергетичного ринку, тому європейські ціни на газ болісно впливають на Україну. Про це заявив експерт з енергетичних питань Віталій Волинець, пише Прямий.

Slider image

“Ми повинні розрізняти тарифи та ціну на газ. Тому що тарифний розподіл формує НКРЕКП, і в залежності від інвестиційної стратегії та цифр, які надають облгази, ми маємо затверджені тарифи. Щодо ціни ми можемо казати, що ринок для побутових споживачів відкрився лише 1 серпня 2020 року. Таким чином, ми можемо побачити, що сьогодні ринок був відкритий, але побутові споживачі та країна не були готові до цього відкриття, до цього ринку. Прогнози були такі, що ціни не будуть зростати, і більш-менш ми пройдемо цей сезон”, – сказав експерт.

Наразі, за словами Волинця, відбувається дуже критична ситуація на європейському ринку.

“Це пов’язано з погодними умовами, з азіатською кризою погодних умов. Таким чином, Україна є складовою європейського ринку і залежить від ціни імпортного паритету. Тому ці ціни, які зараз є в Європі, зараз відображаються на українському ринку”, – зазначив експерт.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам