Якщо уряд не змінить стратегію щодо карантину, його почнуть скасовувати на місцях, – Олексій Якубін

Протести підприємців проти карантину, які відбуваються в різних областях, свідчать про те, що уряду треба змінювати стратегію стосовно обмежувальних заходів. Інакше карантин на регіональному рівні і так буде скасований.

Про це заявив в ефірі ток-шоу «Ситуація» на телеканалі «Прямий» кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Slider image

«Коли карантин запроваджували, соціологічні дані показували, що більшість людей це підтримували. Інша справа, що окремі заходи, які в результаті вводили, були далеко не завжди науково обґрунтованими. Часто рішення про них ухвалювали під впливом політичних, можливо, лобістських міркувань. Ну, наприклад, великі торговельні мережі могли працювати, а ринки — ні. Чому така логіка? Ті протести, які ми зараз бачимо, свідчать, що якщо уряд не перегляне підходу до карантину, то підприємці, місцева влада самі будуть його скасовувати в самовільний спосіб», — говорить Олексій Якубін.

Експерт наголосив, що для уряду тепер немає «простого» виходу з карантину.

«Якщо вони зараз просто скасують карантин — їх почнуть звинувачувати, що його вводили саме для того, аби щось наприймати у Верховній Раді, нажахати людей. Поетапно вже теж не спрацює. Тепер вони почали говорити про адаптивну модель, коли на місцях вирішуватимуть залежно від ситуації, але це вже запізно. Таку адаптивну модель треба було вводити із самого початку», — каже експерт.

Олексій Якубін наголосив, що карантин загострив суперечності між центральною і місцевою владою.

«У нас склалася дуже цікава ситуація, коли вся відповідальність за карантині заходи лежить на місцевій владі, мерах, але при цьому якщо ми візьмемо фінансування, то воно було зосереджене в центрі, в тому числі через бюджетні зміни і створення фонду боротьби з коронавірусом», — каже експерт.

Він зауважив, що міністерство зі своїм завданням упоралось дуже слабо.

«Забезпеченість лікарів зараз добре якщо є на трієчку. Медики самі говорять, що далеко не повною мірою забезпечені засобами індивідуального захисту. А це група ризику. Кожен п’ятий хворий на коронавірус в Україні — це лікар. І це безпосередньо відповідальність профільного міністерства. Чому медики досі не забезпечені?» — зазначає Олексій Якубін.

Нагадаємо, кілька днів поспіль під стінами Кабміну та в областях відбувались протести представників малого і середнього бізнесу, які вимагали послабити карантин.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам