Якубін: Громадяни зацікавлені як ніколи проголосувати на місцевих виборах, однак існує фактор ковіду

Фактор ковіду вже впливає на місцеві вибори, і активно використовується як технологія напередодні виборчої кампанії. У результаті, виникають великі дискусії між центром і місцями: хто і як несе відповідальність. Про це розповів політолог Олексій Якубін на каналі NewsOne.

Slider image

«Якщо провести електоральну історію – ось ці конфлікти між місцевими керівниками і центральним рівнем стали початком об’єднання місцевого самоврядування і створення нових політичних проєктів, та ж партія «Пропозиція», – говорить Якубін.

Політолог впевнений, що питання ковіду хвилює людей: що буде із соціально-економічним життям, з робочими місцями тощо.

«Ковід, насправді, на ці речі дуже впливає», – додає він.

Олексій Якубін не виключає, що ситуація з коронавірусом може вплинути на явку громадян на місцевих виборах.

«У нас на місцевих виборах і так явка була не надто велика, була меншою, ніж на національних виборах», – зазначає експерт.

Проте, на думку Якубіна, місцева виборча кампанія, якби не фактор ковіду, характеризувалась би явкою вищою, через зацікавленість, через турбулентність політичного життя.

«Тут якраз ситуація з ковідом може вплинути на деякі групи, які в зоні ризику, хтось із них може не піти голосувати», – каже політолог.

Зі слів експерта, Верховна Рада мала би упорядкувати це актуальне питання.

«Серед технічних правок у Виборчий кодекс, які вони внесли, слід було подумати як упорядкувати це питання на законодавчому рівні: як людям голосувати, що робити, коли член комісії захворів тощо», – підкреслює Якубін.

На думку політолога, місцеві вибори однозначно відбудуться, і не виключено, що із використанням онлайн-технологій голосування.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам