Якубін: Місцеві вибори, які проходять сьогодні, є одними із найскладніших

На місцевих виборах, які проходять сьогодні, 25 жовтня, можемо спостерігати штучне створення черг для пониження явки виборців. Про це заявив політолог Олексій Якубін, пише ZIK.

Slider image

Він зауважив, що кожні вибори в Україні відбувається з порушеннями, але місцеві вибори, які проходять сьогодні, 25 жовтня, є одні з найскладніших. Зі слів Якубіна, вони проводяться в певній мірі хаотично, а ситуація з COVID-19 може використовуватися з метою пониження явки. 

“Я це бачив частково по організації. Ще раз підкреслюю, що навіть ті рекомендації по COVID-19, вони, можливо, дуже добрі в теорії, але вони не працюють на практиці, коли багато людей хоче прийти і проголосувати. І я не виключаю, що це буде одна із технологій – формування черг. Зможемо побачити в Києві, я думаю, що в день ми ще будемо фіксувати випадки, коли, можливо, хтось буде навмисно організовувати черги на дільницях для того, щоб частина людей, яка прийшла, не змогла проголосувати. Наприклад люди стоять півгодини, годину, а потім ідуть. Тобто це може бути одним з механізмів пониження явки”, – вважає експерт.

Разом з тим, додав Олексій Якубін, епідемія коронавірусу на явку виборців в Україні не надто впливає.

“Як бачимо, на ранок вона була досить великою. Тобто люди не бояться COVID-19, вони йдуть. Але подивимося, якою буде явка наприкінці виборчого дня”, – прокоментував політичний експерт.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам