Якубін: Пандемія коронавірусу показує протистояння центральної влади проти місцевої

На місцевих виборах 2020 року ставки зросли, як ніколи, проте ця перевиборча кампанія запам’ятається хаосом і непідготовленою для декого виборчою кампанією, до того ж в умовах  пандемії. Про це заявив політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу 112.Україна.

Slider image

«Це повний передвиборчий хаос. Правила змінюються по ходу виборчої кампанії. Згадайте, коли Верховна Рада скасовувала вимогу про те, що всі кандидати повинні мати довідку про несудимість. І такого багато», – каже політолог.

Ще одним нюансом, за словами Якубіна, буде фактор пандемії.

«Це перша виборча кампанія, яка відбувається в часи пандемії. І, звісно, це впливає на специфіку виборчої кампанії. Бо обмеження щодо проведення масових заходів у різних зонах, і по кількості людей – це впливає. Плюс це може вплинути на явку», – вважає експерт.

Саме пандемія коронавірусу, вважає політолог, показує пряме протистояння центральної влади проти місцевої.

«Згадайте, коли в Дніпрі Філатов проводив день міста, хоча місто було в зеленій зоні, після того на нього посипалися різні звинувачення. Це прямий приклад протистояння центральної влади і місцевої влади, за умови коли центральна поперекидала  всю ключову відповідальність на місцеву», – зазначає експерт.

Олексій Якубін не виключає, що сьогоднішня істерична реакція навколо ковіду може бути технологією щодо зниження явки виборців.

«Є така теза, що низька явка вигідна владі, бо влада може організувати людей, бюджет, але в наших умовах не впевнений, що влада може цим скористатись, в тому числі через деяку дезорганізованість. Це теж спостерігається», – додає Якубін.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам