Якубін: Розвиток подій у Білорусі – фактор невизначеності для України

Для України мир у Білорусі має принципове значення, адже у Мінську знаходиться Контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Масові протести, викликані результатами виборчої кампанії в Білорусі, певною мірою підривають і безпеку України. Про це в APnews зазначив політолог Олексій Якубін.

Slider image

За його словами, зміна влади шляхом повстання у будь-якій країні зазвичай має не прогнозовані наслідки.

“Все може закінчитись тим, що у Лукашенка зрозуміють, що їм потрібно буде вносити корективи до більш активного політичного життя всередині країни, адже помітно, що серед молоді є бажання більшої політичної участі. Білоруська система, хоч вона і більш соціальніша, ніж в Україні, не давала людям політичного тайму”, – каже Якубін.

Політолог задається питанням що буде у разі звергнення режиму Лукашенка.

“Що буде далі? Чи стане від цього Білорусь і наша країна більш безпечною, якщо ми отримаємо іще одну країну на кордоні з не прогнозованою ситуацією?” – говорить Якубін.

Політолог наголосив, що для України розвиток подій у Білорусі – це теж фактор невизначеності, і для України є важливим факт миру в сусідній країні.

“Я вже не кажу про те, що будь-яка зміна влади через масові мітинги, як правило, веде до того, що на певний час потім знижується соціальний і культурний рівень в країні. В Мінську знаходиться мінська контактна група, яка продовжує працювати і нам достатньо важливо, щоб там ситуація зберігалася стабільна”, – зазначає він.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам