Якубін: Скасування обмежень зарплат членам наглядових рад стане для влади пострілом собі у ногу

Скасування обмежень зарплат членам наглядових рад, що є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), може стати для української влади пострілом собі ногу і стати однією з причин для відставки чинного уряду. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Slider image

Політолог прокоментував вимоги Міжнародного валютного фонду щодо зняття обмежень на зарплати чиновникам і членам наглядових рад, наголосивши, що суспільство не буде готове до такого кроку, а приховати його не вдасться.

«Виходить, що ми маємо повертати ці захмарні зарплати, адже мова йде про десятки мільйонів гривень, ми ж чудово розуміємо рівень доходів представників цих наглядових рад державних компаній, притому, що вони не показують такого фінансового успіху або не показують нам покращення соціальних послуг, які мали б нам показувати за ті величезні кошти, а з іншого боку, говорять про дефіцит. Якщо говорити про повернення, то це буде виглядати, як певний постріл собі у ногу з боку влади. Тому що, я думаю, суспільство точно не буде готове до такого повернення, а приховати це не вдасться», – сказав Олексій Якубін.

Політолог зауважив, що не виключено, що скасування обмежень зарплат членам наглядових рад може спричинити відставку чинного уряду.

«Це буде нагадувати історію з надвисокими виплатами заробітної плати, з якої у нас цей рік і починався, що тоді викликало колосальний скандал, а зрештою, це була, я думаю, одна з причин, яка, у тому числі, призвела до падіння тоді першого уряду від «Слуги народу». Я думаю, що подібна історія тепер може бути і з цим урядом, якщо вони, зрештою, на це наважаться”, –  заявив Олексій Якубін.

Нагадаємо, для отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду українській владі необхідно виконати чотири умови, серед яких, зокрема, зняття обмежень на зарплати чиновників і членів наглядових рад.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам