Якубін: У другий тур виборів у Києві імовірно вийдуть Кличко і Верещук

Олексій Якубін зробив прогноз, хто вийде в другий тур мерських перегонів у Києві: “Ймовірно, до другого туру вийдуть чинний очільник столиці Віталій Кличко та Ірина Верещук, але для майбутнього міського голови важливо мати як підтримку більшості депутатів у міській раді, так і взаємопорозуміння з Офісом Президента”, – вважає політолог. 

У коментарі «Слово і діло» політолог Олексій Якубін розповів про результати праймеріз фракції «Слуга народу», на яких перемогу здобула  Ірина Верещук. 

Slider image

«Найімовірніше, буде другий тур. У першому турі навряд чи кандидат набере 50%. Учора відбулося обрання кандидата від «Слуги народу», який зможе вийти до другого туру з Кличком, якщо буде конструктивна кампанія без внутрішніх нападок. Тут буде важливо, яка партія набере більшість у Київраді і наскільки очільник, який переможе у мерській кампанії, зможе отримати лояльність президента. Бо, якщо збережеться та система, яка існує зараз, коли кандидат буде обраний мером, але не зможе отримати посаду голови Київської міської адміністрації, то такий мер не матиме впливу», – розповів Якубін.

Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня, а Кабмін змінив критерій для країн «червоної» зони.

Політолог зауважив, що існує висока ймовірність проведення двох турів, але для «Слуги народу» вже важливо отримати перемогу свого кандидата на очільника Києва й створення більшості в Київраді.

«Насправді, у Кличка є електоральне ядро, тому його висування орієнтоване на те, щоб прийти до другого туру й боротися за перемогу. Його опоненти будуть сконцентровані на тому, щоб мобілізувати виборців, які Кличком не задоволені», – пояснив Олексій Якубін.

На його думку, ситуацію з повноваженнями мера також може змінити Закон про столицю, який був ухвалений у першому читання торік, тому може бути активізація цього питання на одному із дострокових засідань Верховної ради.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам