Загибель Давиденка: експерти назвали імовірні мотиви вбивства

Смерть Давиденка навряд чи могла бути самогубством, а сфера його діяльності, зокрема зв’язку з аграрним ринком, може наштовхувати на імовірні мотиви вбивства.

Про це в ефірі телеканалу «Наш» розповів політолог Лев Бондаренко.

Slider image

«Поки немає офіційної версії слідства ми лише говоримо про певні здогадки. Я не готовий коментувати на що може вказувати те, як лежав пістолет, але уже з’явилось багато інформації про те, що депутат був пов’язаний  з аграрним бізнесом, він  був заступником міністра АПК і зараз розкручується версія, що це може бути пов’язано з переділом цього ринку. Звісно поки це здогадки і треба дочекатися офіційного розслідування, але, як показує практика, подібні справи у нас не нові», – говорить експерт.

Політолог Олексій Якубін відмітив, що Давиденко  до останнього був активним навіть у соцмережах і ніщо не свідчило про суїцидальні нахили.

Slider image

«Я не криміналіст, але якщо аналізувати цю історію, навіть його активність у соцмережах до останнього була, ми чули заяви колег по фракції і  всі, хто з ним спілкувався вважають, що навряд чи це може бути самогубство, скоріше за все тут був умисний мотив і думаю з високою імовірністю ми можемо про це говорити», – каже Якубін.

Він наголосив, що після трагедії в Житомирській області, де розстріляли 7 учасників АТО складається враження, що в Україну повертаються «бандитські 90-ті».

«Взагалі вся ця історія, після ситуації в Житомирській області, наштовхує на думку, що у нас деякі елементи 90-х років зі злочинністю повертаються і в цьому є насправді проблема», – каже Олексій Якубін.

На його думку, для того, щоб визначитись з основною версією смерті народного депутата правоохоронцям достатньо тижня часу, однак чи стане достеменно відомо громадськості, що насправді сталося поки говорити зарано.

«Тижня достатньо для правоохоронних органів аби визначити ключову версію, все ж таки відрізнити самогубство від вбивства можна достатньо швидко і не треба чекати років чи проводити якісь суперекспертизи. Якщо ж говорити про саме розслідування, то його завершення може просто потонути в інформаційному морі, як і інші резонансні справи», – каже політолог.

На думку експертів,  в майбутньому кількість аграрних розбірок  може зрости.

«Я не хочу залазити поперед слідства, але переділ агарного ринку дійсно можливий, як і боротьба з місцевими аграрними елітами, які можуть заважати більш крупним гравцям», – каже Лев Бондаренко.

Нагадаємо, ввечері, 23 травня, у власному офісі був знайдений мертвим народний депутат України Валерій Давиденко, який є членом депутатської групи “Довіра”. Слідство розглядає три версії: самогубство, доведення до самогубства та інсценування самогубства.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про актуальні новини, гострі суспільно-політичні проблеми і точки зору фахівців щодо їхнього вирішення.

Підписуйтесь на наш telegram-канал та дізнавайтесь першими про світлий і темний бік української політики: t.me/experts

Категорії

Долучайтеся

Пишіть нам

Якщо ви бажаєте подати матеріал для сайту, додайте посилання на готовий матеріал, вкажіть ваші повні ПІБ та посаду.

Пишіть нам